Luksus for de som vil

Anfi Del Mar er et populært hotell på Gran Canaria som har timeshare. Den personen som bygde hotellet var nordmannen Bjørn Lyng. Det ligger 5-10 minutter unna skolen vår. 

Bjørn lyng ble født 8. juli 1925. Han døde den 12. oktober 2006. Bjørn ble gift fem ganger og hans aller siste kone het Irina Svistounov. Lyng var en norsk forretningsmann, industrigründer og oppfinner. Da Bjørn levde hadde han en ulv som et kjæledyr. Han bygde også vår skole, Colegio Noruego.

Anfi del Mar er det mange flotte restauranter. Det er også noen dyre butikker med populære merker for eksempel Converse og Burberry. Det finnes turistbutikker fulle av badeleker, badeutstyr, baderinger osv. På Anfi er det en spillehall, sparbutikk og en kunstig anlagt øy som heter Hjerte-øya.

Dette er Hjerte-øya.

Du kan finne på masse ting på Anfi Del Mar som ikke koster deg så mye, eller du kan velge aktiviteter der du kan betale litt mer. Det spørs hva du vil bruke pengene dine på. For lav pris kan du slappe av på Anfi sin strand og kose deg med iskrem i hånden. For høyere pris kan du prøve av de mange aktivitetene de tilbyr, for eksempel bananbåt og trå-båt med vennene dine. Eller hvis du er tøff kan du prøve parasailing eller vannskuter.     

Ikke sitt hjemme og kjed deg, dra heller til Anfi!

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *